OZDOBNA

Biżuteria, rękodzieło, decoupage, ozdoby

Wpisy

 • wtorek, 04 września 2012
  • O mnie

    Co można powiedzieć o mnie? Matka na czterech etatach - najstarszy syn 13 lat, najmłodszy prawie 4. Gdzieś pomiędzy są jeszcze bliźniaki po 12 lat. Nieubłaganie zbliżająca się do czterdziestki, choć jeszcze trochę mi zostało. A jeszcze niedawno tak odległa była trzydziestka...

   Pamiętam doskonale moją Mamę w tym wieku, a teraz... No, cóż... 

   Pamiętam stan wojenny, nagie haki i niepowtarzalne smaki z dzieciństwa, których teraz mi brakuje.

   Pamiętam koraliki, małe, malutkie i kolorowe w pasmanterii, gdzie pracowała Mama. I jak je wzięłam w dziecięcej niewiedzy do domu, a Mama potem biegła je oddać, bo przecież niezapłacone. I, chyba, to był gwóźdź do trumny. Później były "skarby" wyszukane w starociach u Cioci - kryształki, cekiny, jety i koraliki (w sklepach nie było, gdyby niektórzy nie pamiętali lub nie wiedzieli). Pamiętam broszki - motyle w butikach, baaardzo drogie. Nie na kieszeń smarkatej nastolatki. Zrobiłam sama - nikomu nie podpadła. Pamiętam pierwsze kolczyki z perełek - były cudne - Ciocia podmieniła mi w dniu swojego ślubu - ja zostałam z Jej klipsami. 

   Gdzieś, po drodze, dorosłam, zapomniałam o koralikach, aż tu parę lat... Są!!! Można kupić wszystko, o czym dusza marzy. I znów przepadłam.

   Nie mogę siedzieć bezczynnie, nie robić nic rękoma. Ciągle coś mnie "prześladuje", a wtedy... już dłubię, plączę, szukam, szyję...

   Uwielbiam gdzieś pojechać, pooglądać, pozwiedzać (jakie to niepopularne w dzisiejszych czasach). Kocham Polskę - niedocenioną przez wielu - jej piękne zakątki i zabytki, nasze lasy

   i GRZYBY...

   Całą rodziną lubimy zwiedzać wszelkie ogrody zoologiczne i dinoparki (mam małego fanatyka dinozaurów). 

   Generalnie, to ja nie potrafię się nudzić, chociaż niektórzy twierdzą, że właśnie się nudzę

   i dlatego wciąż coś kombinuję...

   Aktualnie prowadzę jeszcze sklep internetowy z wytworami moich rąk. Zapraszam każdego, nie tylko kupującego. Mile widziany jest każdy gość. 

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (1) Pokaż komentarze do wpisu „O mnie”
   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   ozdobna1974
   Czas publikacji:
   wtorek, 04 września 2012 13:35
  • Pierwszy wpis

   Witam wszystkich po wakacjach. Zapewne niektóre mamy zaczynają wakacje - dzieci w końcu w szkole. Założyłam bloga "ambitnie" przed wakacjami, lecz jestem tzw. szczęśliwą matką trójki dzieci w wieku szkolnym i jednego ciut mniejszego.

   Tak więc, ja czas wolny posiadam, gdy inni mają lekcje. Mogę coś zacząć pisać.

   Na początek może coś w skrócie o mnie. Jak już napisałam jestem przede wszystkim matką, jeszcze po właściwej stronie czterdziestki, ale bez wspaniałego daru nudzenia się. Ciągle coś robię, dłubię, koralikuję, dekupażuję, szyję, szydełkuję, czytam, plotę, remontuję i piekę. wiecznie gdzieś mnie nosi - z uporem maniaka odwiedzam ogrody zoologiczne. Uwielbiam dobre filmy, niekoniecznie tzw. wielkie produkcje hollywoodzkie, przede wszystkim jest to stare kino i wszystko, co stworzył Woody Allen.

   Na tym blogu spróbuję podzielić się moimi wytworami wyobraźni i rąk, w nadziei, że czasem ktoś pochwali, a czasem udzieli jakiejś dobrej rady (podobno krytyka bywa konstruktywna). 

   Oto kilka moich letnich wytworów:

   Z moim ukochanym kamieniem księżycowym

   Kilka pandorek

   Bransoletka z perełek szklanych

   ...i na ręce

   Trochę ekologii...

   cd. ekologii

   coś na szydełku na szyję

   coś na szydełku na rękę

   coś prostego

   Jeszcze jest trochę wakacyjnych prac, ale nikt się nad nimi nie ulitował i nie zrobił zdjęć. Oczywiście mam tego duuużooo więcej, ale nie sposób byłoby to wszystko tu zamieścić. Pomalutku będę próbowała być przynajmniej na bieżąco.

   To mój pierwszy blog. Proszę o cierpliwość i wyrozumiałość.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (1) Pokaż komentarze do wpisu „Pierwszy wpis”
   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   ozdobna1974
   Czas publikacji:
   wtorek, 04 września 2012 09:51

Wyszukiwarka

Autorzy

Zakładki

Kanał informacyjny

Opcje Bloxa